Yanlış Olan Ben miyim !! - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

7 Haziran 2010 Pazartesi

Yanlış Olan Ben miyim !!

  Yazacak belli bir konum yok, zaten konu olsa da onları bütün bir yazıya dökecek toparlanmış bir kafa yok..!! Geçtiğimiz hafta sanki rutin hayatımdan ap ayrı bir yerde geçti ve ben bir haftanın sonunda rutin hayata geri döndüm gibi bir durum içerisindeyim..!! Oluyor böyle zamanlar bazen, siz de yaşamışsınızdır..Hiç olmayacak(mış) gibi gelen şeyler baş ucunuza gelip sizi kendinize getiriyor...!! Allah herkesin şu hayatın keşmekeşinde yardımcısı olsun..

 Aklıma gelen konularda kısa ve öz bir şeyler yazma yolunu seçiyorum bu sefer..Tembel Pabuç iş başında misali..!

 Her zaman söylüyorum çok fazla düz bir insan olduğum için laf cambazlığıyla farklı söylemlerde bulunanları ya da olayları istediği gibi yorumlayıp sonra da bunu mantık çerçevesinde kendi doğruları doğrultusunda karşı tarafa inandırma politikalarını hiç anlayamadım/anlayamayacağım...Bana ne anlatılmak isteniyorsa, neye inanılıyorsa , nasıl bakılıp nasıl görülüyorsa, ne derece samimiyse, nasıl düşünüyorsa , ne taraftaysa ,ne yapmak istiyorsa ,sevip/sevmiyorsa, onaylıyorsa /onaylamıyorsa, gerçekte neye inanıyorsa ,amacı neyse söylemeli karşı taraf..!! Yoksa dediğim gibi laf oyunlarndan ,triplerden hiç anlamam ,anlamadığım gibi karşılık olarak tepkide vermem...

 Gazze olayında da insanların hala gidenler ''şucuydu''  ''bucuydu'' tartışmalarını da anlamayacağımm..Gazze'ye giden insanlar bizim oturduğumuz yerden tv de izlediğimiz ''zulmün  merkezine'' yardım götüren bir gurup İNSANdı.Ve bu uğurda canlarını verdiler...Neci oldukları kimin umurunda!! İnsanlık adına adım attılar...Oturup ahkam kesmediler...Söz de değil öz de insandı onlar..19 yaşındaki bir çocuğun böyle bir adım atması ne kadar büyük bir insanlık örneği!! Bu konuda çok da konuşmak istemiyorum...israili ve onları savunanları kınıyorum Allah ıslah etsin !! Elimden geldiğince (ki bundan sonra çok çok daha dikkatli olacağım bu konuda) onların (israil ve yandaşlarının) ürünlerini almayacağım ve ferdi desteğimi bu şekilde verecem filistinli kardeşlerime..

 
Hayatta hiç bir şeyden tat alamadığınız oluyor mu? Özellikle ölüm gerçeğini daha sık düşündüğünüzde hiç bir şeyin anlamı kalmadığı oluyor mu? Bu çok kötü bir şey...Bu memnuniyetsizlikten kaynaklanan bir şey değil..Sadece anlamsız geliyor her şey...Bazen sizi üzenler ,yapamadıklarınız,alamadıklarınız, veremediğiniz sınavlarınız, kaybettikleriniz, aradıklarınız, sandıklarınız, mutsuzluklarınız hatta bazen sizi çok mutlu ettiğini düşündüğünüz şeyleriniz...hepsi anlamsız geliyor dünyaya ait ne varsa!! Ve o zaman kendinize sizi dünyaya bağlayacak bir şeyler bulma zorunluluğu duyuyorsunuz...Mecbur kalıyorsunuz çünkü tamamen bıkkınlık başladığında dünyaya karşı hayat çekilmez/anlamsız oluyor..Ki zaten hayat boş ve çoğu zaman anlamsız ama yine de burada sizi bağlayan bir şeyler olması gerekiyor..

 Bir de inanç konusunda insanların doğru olmamasını ya da öyle görünmektense gizli kalma heveslerini anlayamayacağım...Hiç kimseyle aram kötü olmasın herkese mavi boncuk dağıtayım ''aman benim hakkımda yanlış düşünmesinler'' yolunu seçmek bana uzak...Bulunduğunuz ortam dinle alakasız bir ortamdır mesela , siz de aman onlar size ''şöyle demesinler böyle müslüman demesinler'' diye anların suyuna gidersiniz ya ben buna sinir oluyorum..Aman siza yobaz demesinler dikkat edin...!! Müslümanlara karşı da ılımlı konuşmayın damgayı  yersiniz...Sakın onlar gibi sürekli ''Elhamdulillah '' demeyin .Bir yere girdiğinizde ''ESselamunaaleykum '' demeyin gericiler gibi...Uzatmak da istemiyorum anlayan anlar zaten ne demek istediğimi..!! Müslüman ,müslümanlığını her yerde her şartta yaşayabilendir..Birileri bir şey diyecek diye tavırlarında,yaşantısında ve söylemlerinde eğilip bükülen değildir..!!! Sayfalar