Yazar olmak için - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

Yazar olmak için

Merhaba Değerli yazar adayımız.

Birmilyonkalem. com’u internetten ya da basın yayın organlarından henüz öğrenmediyseniz kısaca sizlere anlatalım.

Birmilyonkalem "bir gönül yolculuğu" sloganı ile yola çıkan, yazarlarının blog paylaşımları ve sosyal amaçlı projelere de katıldıkları bir kültür, sanat platformudur. Yazarımız olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.
  • Should be Empty:

Yazarlarımız blogger hesapları varsa bilinenden farklı bir şey yapmıyorlar. Bloglarındaki yazılardan dilediklerini sitemizde de yayınlıyorlar. Yorumlarıyla okudukları yazılara katkıda bulunuyorlar. Yazı içeriklerine telif haklarını ihlal etmedikleri kişisel haklara saldırı içermediği ve ülke yararına muhalif olmadıkları sürece bir müdahalemiz olmuyor.

Yazarlarımızın üretken olmalarına katkı sağlamak üzere zaman zaman spot konular belirliyoruz. Bu konularda ortak yazılar çıkıyor ve dosya halinde gündem belirlemeye çalışıyoruz. Bunun dışında sosyal amaçlı projeler üretiyoruz. Bunların bir kısmı hakkında bilgileri sitemizden takip etmeniz mümkün.

Mersin Yeşilovacık beldesinde çocuklar için 5000 kitaplık bir kütüphane kurduk . Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 3003 öğrencinin kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Kars Ulupamir'e giyecek yardımı yaptık. 10 Kasım için yüzlerce imza topladık. Öğretmenler gününde bir öğretmenler evi için mefruşat projemiz vardı, seneye nasipse o gerçekleşecek. Bu dönem sadece yazılarımızla "Öğretmenler günü"ne katkıda bulunabildik.

En yeni Projemiz Aralık 2009'da start aldı. "Adıyaman'da bir çocuğum var kampanyası çerçevesinde Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan 30'u özürlü toplam 63çocuk için giyecek ve oyuncak toplama kampanyası başlattık. Bu çocuklarımız yılbaşına gülümseyerek, neşeyle girsin istiyoruz.

Etkinliklerimizde aktif katılım bir kaç türlü olabiliyor. En basiti sitenize bir bannerimizi ekliyorsunuz. Ya da maddi katkı sağlıyorsunuz veya daha geniş kitlelere, kurum ve kuruluşlara duyurulması için editörlerimiz arasına katılıp aktif mail, tel vs. görüşmelerinde bulunuyorsunuz. Bunların hepsi isteğe bağlı ve zorunluluk içermeyen çalışmalar.

Etkinliklerimiz internetten basılı medyadan ve TRT radyolarından duyuruluyor. Ulusal olduğu kadar yurtdışı katılımcılarımız da projelerimize destek veriyor. Biz kampanyalarda asla herhangi bir bağış vs. kabul etmiyoruz. Partner seçerken bireyleri değil kurumları muhatap alıyoruz. Örneğin: Milli eğitim müdürlükleri, Muhtarlıklar, Belediyeler, Sosyal hizmetler alanında faaliyet gösteren, kamu yararına çalışan dernekler vs.

Hedef kitlemizde çoğunlukla çocuklar yaşlılar, muhtaçlar ve özürlüler oluyor. Bizim çalışmamız genelde okurlarımızı yönlendirme ve kamuoyu oluşturma faaliyetleri olarak meydana çıkıyor.

Siz de aramıza katılarak, gerek yazılarınızı daha geniş bir platformda yayınlayarak duyurabilir, gerekse internet üzerinde iyi şeylerin de yapılabildiğini gösteren projelerimize katılabilirsiniz. Bunun için birmilyonkalem@gmail.com adresine bir mail atmanız halinde, editörlerimiz gerekli incelemenin ardından en kısa zamanda size geri dönüş yaparlar.

Saygılarımızla.

Bir milyonkalem.com adına
A.Şebnem SOYSAL & Erkan BAL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Lütfen düşüncelerinizle katkıda bulunun.

Sayfalar