Blog Yazıları Kısa mı Olmalı ? - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

20 Şubat 2013 Çarşamba

Blog Yazıları Kısa mı Olmalı ?

blogger wordpress tumblrBloglar, sosyal medya dediğimiz platformun parçalarından biri. Sosyal medya - blog ikilisini isterseniz merdivende basamak isterseniz binada direk olarak olarak görebilirsiniz ama bloglar sosyal medyanın yapıtaşlarından biri.

Sosyal medyanın gittiği en son nokta ise şu anda Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest gibi siteler. Bu sitelerdeki paylaşımlarda oldukça sade ve kısa. Facebook'ta karakter sınırı yok ama iletiler gene oldukça kısalar, Twitter malumunuz 140 karakter, Pinterest ve Instagram da bir bakışlık resimler...

İnternet hızla büyüyor, büyüdükçe içerik çoğalıyor. İyi içerik fazla, kötü içerik çok çok fazla var ve artıyor.  Bu kadar fazla içeriğin içinde, hızlı tüketilerek akılda kalanlar tercih ediliyor. İçeriğiniz anlamlıysa ve iyiyse paylaşılıyor ve daha çok okunuyor. İnsanlar uzun içeriği okumuyor, kısa yazılar okunuyor, kısa videolar izleniyor.

İşte bu noktada düşünmek gerekiyor. Yazdığımız yazıları uzun uzun, genişçe açıklayarak mı yoksa kısaca en anlamlı noktalarını seçerek mi yazılmalı? Bazı yazıların, özelliklede hedef kitlesi olup da ihtiyaca yönelik yazılar uzun olması doğru olabilir ama sanırım artık daha kısa ve net yazılar yazmak gerekiyor. Benim en kısa yazılarımda böyle 3-4 paragraf maalesef :)

Blog yazıları kısa mı olmalı ?

Sayfalar