SOSYAL MEDYA UZMANI - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

20 Ekim 2012 Cumartesi

SOSYAL MEDYA UZMANI

Şu günlerde herkes Sosyal Medya konusunda uzman kesiliyor ve diğerlerinin kendi kendini sosyal medya uzmanı ilan etmesinden rahatsızlığını dile getiriyor. Ben de üniversitenin bitmesi şerefine FSMSEM Sosyal Medya Uzmanlığı kursuna başladım.

Benim 1-2 yıldır aklımda olan bir konuydu, malumunuz üniversite mezunları da artık  iş bulmakta zorlanıyor hele ki benim gibi fen edebiyat mezunlarının işi hepden zor. Bu yüzden sosyal medya uzmanı olabilirim, herkes  öyle bende olurum yani diyordum :)

Kariyer sitelerine baktığımda sosyal medya uzmanlığı için genel olarak Fakülte mezunu olma ve Google Analitics sertifikası istiyorlardı. Ben de 1 yıl önce filan Google İnternet Reklamcılığı Programına kayıt olmuştum. Tam mezun olduğum şu dönemde de Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin İŞKUR ile anlaşarak Sosyal Medya Uzmanı yetiştirme programını görünce balıklama atladım. Daha doğrusu ben yazın atlamıştım fakat kontenjan dolmuştu ve 10 gün önce 2. dönem sosyal medya kursuna başladım.

Kurs iyi gidiyor, genel olarak dersler zevkli  ve bana yabancı olmayan mevzular. Sosyal medya dışında Grafik tasarım, Web tasarım ve az biraz yazılım, İnternet Reklamcılığı, Analiz ve Raporlama gibi konuları da göreceğiz. Bu alanda en geniş müfredata sahip eğitim programı. Benzerleri 54 ya da 128 saatken biz 600 saat yani ocak sonuna kadar git gel yapcaz.

Bundan yaklaşık 3 yıl önce 2010 un başınca Networkistan.com u açıp sosyal ağlar hakkında bir blog oluşturmuş ama daha sonra tembelliğime geldiği için kapatmıştım. Şimdi de hazır kursa başlamışken bir sosyal medya blogu açmam gerek diyerekten. SosyalMedyal.com u açıyorum.

Bundan sonra BirmilyonKalem'in sosyal medya uzmanı da ben olurum artık :)

Sayfalar