Yazıyorum da Noluyo-94 - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

8 Temmuz 2012 Pazar

Yazıyorum da Noluyo-94


*Yine ben.

*Ama bu sefer bir yıl sonra değil, bir hafta sonra.

Alın yazımsın
*Öncelikle “National Kissing Day(Ulusal Öpüşüm Günü)” inizi tebrik ederim.  Gidin şimdi size en yakın şeyle öpüşün.

*En yakın şey olan çay bardağına gömüldüm az önce. Baya ateşli bir öpüşüm oldu.

*Şu dünyada kime gözünü kırpmadan borç verirsin diye sorsalar bana, kapeseseye, kps diyen adam diye cevap veririm.  Adam resmen tasarruflu. Ben derdimi tek s ile anlatırım, neden boşuna s’yi israf edeyim ki diye düşünüyor. Kutladım seni kps diyen adam.

*Bu arada, Kpss, Sbs, Ygs, Ales, Dgs tamam da SMMM ne hep merak etmişimdir. Ama hiç araştırmadım. Çünkü  merakım yaklaşık 4 sn. falan sürüyor, sonra geçiyor.

*Ama insan bi kıllanmıyor değil. Hepsinin “s”i sondayken, onunki başta.

*Polisler artık performansa göre terfi edecekmiş. Bu da demek oluyor ki, ne kadar çok öğrenci, eylemci, işçi, gösterici döversen, o kadar hızlı yükselirsin.

*Ehemniyet müdürlüğü beklenen katsayıları açıkladı:
Öğrenci: 1,4
Eylemci:1,6
İşçi:1,7
Normal Vatandaş: 1,9
Diğer:1,3

*Nihat Doğan, Erol Köse ve Atilla Taş gibi insanlar lazım bu ülkeye.

Aslan parçaları

*Ya ne biliyim, keşke Serdar Ortaç şarkıları dinleyerek mutlu olabilen bir insan olaydım. Ya düşünsenize, Serdar Ortaç bile sizi mutlu edebiliyor. Mutluluk kriteriniz o kadar düşük. Hayat o zaman belki daha kolay olurdu.

*Yıllarca feyizbuk çekirmişti bize, şimdi divitır. Mesaj gelmediği halde, 1 yeni mesaj kırmızı ışığını yakar bizi heyecanlandırdı feyizbuk. Eminim Mark Zükerberk ibinesi az eğlenmemiştir bu şekilde, “Aha kıza mesaj attı, şimdi cevap bekliyor, hemen yakayım şunun kırmızı ışığını, ehehehe” diye. Adam evlendi de rahat ettik, yapmıyor şimdi böyle çocukluklar. Ama gel gör ki, şimdi de aptal guşta direkt mesajın mavi ışığı yanıyor, mesaj olmadığı halde. Az mı o ışık mavi oldu diye, saçıma cölemi sürüp, kolon yağımı döküp mesajı okumaya niyetlendim. Ama hep fos.

*Yıl iğibinoniği olmuş, hala yanımda gördüğü her kızı manitam sanan bir teyzem var. İğibinonği teyze, geçti o devirler. He aradan bazıları manitam olsa fena olmaz.

*Ya şu uyduda kıyıda köşe kalmış kanallar, nasıl bir şeysiniz öyle. Kendimi alamıyorum sizden. Saçmasınız ama izliyorum.

*Bu arada yine televizyona başladım sanırım. Ne güzel ara vermiştim.

*Toki’den dev kampanya ! Su faturasını ödeyemiyorum, aman napacağım ben diye düşünmeyin. Gelin bize, sizi hem ev sahibi yapalım, hem de su ayağınıza gelsin. Durun daha bitmedi, hem de olur da ölürseniz, sizi şehit ilan edelim !

*Samsun’a büyük geçmiş olsun.

*Gittim ben.

Tivitır şeysi:

Feyzbuk Şeysi:

Sayfalar