''Mim'' Falan Değil Korkmayın! - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

8 Nisan 2012 Pazar

''Mim'' Falan Değil Korkmayın!

AMA Bildiğiniz Ebelendiniz arkadaşlar.Hazırlamış olduğum  ''Bu da ne ya hu!'' tarzı  sorularımı cevaplamadan şuradan şuraya kaçamazsınız, haberiniz ola !


1-Dinlemekten sıkılmadığınız 3 müzik parçası deyiverin bakalım bize de bilgi olsun uşaklar


2-Herkes muhakkak okumalı dediğiniz kitap var mi dur ?Var ise paylaşır misinuz?


3-Gezdiğiniz/gördüğünüz en güzel yer (şehir ,mekan,bina bile olabilir) hayden biraz düşünün de paylaşın bizimle he mi !


4-Öyle bir yemek adı söyleyin ki ağzımızın suyu aksın da görelim beyler bayanlar .


5-Dünyaya neden geldiğinizin asıl nedenini bilemezsiniz bilemeyiz ama var oluşunuzdaki en belirgin özellikleriniz ne ,örnek verir misinuz ?Aman ha kendinizi methediyor gibi algılanmasın yazdıklarınız polemiğe girmeyelum he mi!


6-Bunu yazmazsam çatlarum.Aslen nerelisinuz ve doğma büyüme nerelisunuz ve yine şu an nerede (şehir tabiii) yaşıyorsinuz?


7-Ve en geyik soruya sıra geldi.Hangi futbol takımını tutuyirsunuz?


8-Aklınıza ilk gelen blogger kimdur? (3 den fazla yazmayın cevabınızı yok sayarum bilesinuz)


9-Gerçi ''Sana ne ?'' diyeceksinuz ama yine de soracağum merak işte; Hobileriniz nelerdur ?


10-Bir de bunu da sorayım ki sorularım gıcıklığın zirvesine varsın. Anında Orta Okul/Lise yıllarına geri dönelim hep beraber.Hiç soramadığım için içimde kaldı bu soru hep inanun...Bir adaya düşseniz yanınızda götüreceğinuz 3 şey ne olur di ? Sordum ya için rahat ettu da! Gerçi dejavu oldu ama olsun onca soruyu cevaplayan bunu da cevaplar diye düşüneyrum :)


Pek Çok Önemli Notlar:


-1-İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.Her soru 10 puandır aldığınız puanlar size pek bir şey kazandırmasa da okuyarak belki ben bir şeyler kazanabilirim diye siz yine de cevaplayın.


-2-Süre 30 dakikadır süre dolunca bir dakika bile fazladan beklemem çeker kağıdı alırım elinizden (pardon ya bunu okulda söylemeliydim değil mi?)


-3-Neyse işte eğlencelik bir yazı olduğu için eğlencelik de cevap verebilirsiniz rahat olun.Yazıyı gören herkes ebelendi haberiniz olsun cevap vermeden kaçan olursa Memati Baş'ı takarım peşinize haberiniz ola! (ünlem işareti de kullandım az biraz tırsın diye)


-4-Yazımı eleştirecek olan ve kelime doğrulamalarımı yapacak olanlara şimdiden söyleyeyim hiç yorulmayın/uğraşmayın ben eğlenmek için yazdım inanın bana bu soruların cevaplarını okulumuzun Türkçe öğretmenlerine göstermeyeceğim olurda(da ayrı okuyun) kelime/yazım hatası yapanlar olursa(benim gibi) onları da disipline vermeyeceğime söz veriyorum.İstediğiniz şivede cevaplayabilirsiniz soruları siz de..


-5-Tüm soruları cevaplamak zorunda değilsiniz istediğiniz kadar soru cevaplamak serbest;öyle de iyi bir öğretmenim görün işte...


-6-Kolay gelsin bakalım uşaklar...

Sayfalar