1MKalem'den mikro blog - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

8 Ocak 2012 Pazar

1MKalem'den mikro blog

Merhaba değerli yazarlarımız. Bildiğiniz gibi blog dünyasında micro blogging'e doğru hızlı bir yöneliş var. İnsanlar diğer sosyal medya ortamlarında kısa cümleler kurarak düşüncelerini ifade ediyorlar. Malesef bu ortamların bir çoğu eğlence amaçlı paylaşımlarla sınırlı kalıyor. Yani bir çeşit insanlar artık su üstüne yazı yazıyorlar ve yazılanlar o kalabalığın içinde kaybolup gidiyor.

Bir milyon kalem olarak sizlerle birlikte daha anlamlı bir "micro blogging" uygulaması hayata geçirmek amacıyla bir proje başlattık. Aşağıda linkini vereceğimiz "sozmeclistendisari" adlı blogumuzda kısa ve öz olarak düşüncelerimizi, o an ki tepkilerimizi yansıtabileceğimiz bir blog sistemi oluşturduk. Mantığı twitter benzeri bir sistem ve bu blogda paylaştıklarınız oluşturulan twitter, facebook, friendfeed hesaplarımızda da otomatikman paylaşılacak. Bu sistemde dilerseniz micro blog yazılarınızı mail ya da cep telefonu ile de gönderebileceksiniz.

Yapmanız gereken beğendiğiniz birşeyi veya kızdığınız bir olayı, güzel ya da çirkin bulduğunuz bir gelişmeyi tamamı ana sayfada görülebilecek kısa ve öz cümlelerle bizimle paylaşmak. Eğer siz de bu sistemde yer almak ve yeni microblog'umuza katkıda bulunmak isterseniz iyikotuguzelcirkin@gmail.com veya birmilyonkalem@gmail.com adresine bir istek maili atmanız yeterlidir. Yazarlık davetiyeniz en kısa sürede gönderilip, düşüncelerinizi paylaşmaya başlayabileceksiniz.

İncelemeniz için yeni blog adresimiz:
http://sozmeclistendisari.blogspot.com/

Saygılarımızla
1mk site yönetimi

Sayfalar