Hristiyanlardan Daha Noel'ci..! - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

23 Aralık 2011 Cuma

Hristiyanlardan Daha Noel'ci..!

Eveett yine geldi yıl başı..Birilerinin bayramı, birilerinin de özentiden bayram havasında kutladığı mübarek(!) yıl başı ve onun biricik babası noel geldi hoş geldi(!) Geçen yıl ne getirdi ki bu yıl iyi şeyler getireceği bekleniyor noel adamdan anlamıyorum!


''İsteyen kutlar isteyen kutlamaz sana ne be kardeşim!'' diyebilirsiniz derseniz de duymayacağım için ben yine de kendi fikrimi yazıyorum çiziyorum söylüyorum ...Hristiyanlar Hz.İsa'nın doğum gününü takvim başlangıcı ilan etmişler ve bu şekilde takvim oluşturmuşlar sonra da her yılın son haftasını hem Peygamberlerinin doğum günü hem de yeni yılın gelişi için kutlamaya başlamışlar.Masal böyle devam etmiş gitmiş...


Gerçi Peygamberlerini bu kadar seven insanlar neden Peygamberlerini hiç örnek almazlar onu sadece doğum gününde hatırlarlar bilemiyorum.Hz.İsa, dünyayı bir birine katın, size binlerce uzaklıktaki ülkelere gidin onlara özgürlük(!) götürün, rengi sizinkiyle bir olmayanları köle olarak kullanın her durumda sizin dışınızdakileri sömürün kanlarının son damlasına kadar onlarla savaşın,bebek katillerine destek olun,yahudilerle bir olun orta doğuyu kan gölüne çevirin demiş midir bunlara ? Demediğine göre bunlar tüm bu kötülükleri yapıp sonrada nasıl Peygamberin doğum günü diye kutlamalara 1 hafta önceden başlarlar ki..!


Peki ,hadi onlar kutluyorlar da bize ne oluyor.Biz neden Hristiyanlardan daha noel meraklısı olup 15 gün önceden kutlamalara başlıyor, noel adamı olur olmaz her yere salıyoruz!Sokaklarda bile karşımıza çıkıyor bu adam ,insanlar onun bacadan inmesini beklerken o sokaklarda reklam broşürleri dağıtıyor! Tv de reklamlarda bonus kafasıyla karşımıza çıkıyor, vitrinlerde geyikleriyle boy gösteriyor,geyikleriyle pozlar veriyor.Aslında geyiklerden bahsetmişken noel adamın ve hediyelerinin geyik muhabbetinden öte bir şey olmadığı inceden anlatmak içindir belki uçan geyiklerle hoh hohlayarak gelişi! Gerçi ,o kiloda ,onca geyikle hoh hoh hoh diye saçma sapan gülme sesiyle birini gök yüzünde görseler kutlama yapan herkesin ödü kopar ya neyse...


Aslında tabi ya onlar kutlamasın da kim kutlasın noeli! Adamların altı üstü ekonomik krizleri var.Onun dışında tuzları kuru..Başka birileri(!) tarafından seçilen kişiler başlarına yönetici olmuyor,sonradan o diktatörlerden kurtulmak için isyan çıkarıp koasa sürüklenmiyorlar...Binlerce km öteden kendilerine özgürlük(!) getiren pislikler de yok..Ülkelerinde kimse açlık çekmiyor ...! Ülkelerinde misket bombalarıyla bebekler katledilmiyor..! Kadınlarına yabancı askerler tarafından tecavüz edilmiyor..! Oturdukları yerden bile ülkeleri karıştırma lüksleri var, istedikleri kişileri iktidara getirme güçleri var, silahlar yapıp silahları satıp halkları bir birine katma güçleri de var..Onlar kutlamayacak da şeytan mı kutlayacak noeli! Tabi canımmm bir yıl çalışıyorlar son hafta da çalışmalarının karşılığını görmenin zevkiyle kutlayacaklar tabi noellerini!!!


Bir de sanırım noel adam mitoz bölünerek çoğalıyor.Baksanıza sayıları gün geçtikçe artmaya başladı durdurulamıyor çoğalmaları da.Gerçi insanların çoğu(!) Hristiyanlardan daha çok noelci olduğu sürece bu adamların(hoh hoh hoh) da çoğalmaları durdurulamayacak ben de alışsam iyi olur.Cahillik fena şey, ben hiç bir zaman anlamayacağım yılın sonunda neyin kutlamasını yaptıklarını noel adamın torunları dışındakilerin...!


Yazıyı fazla uzatmamak için çam ağaçlarının yok edilmesi konusuna hiç girmiyorum...Mesela ; sırf göz zevkleri için o ağaçları kesip sonrasında atmalarına da değinmeyecem..Hatta Hz.İsa'nın çam ağacına ineceğini düşünüyorlarmış deyip de gülmeyeceğim bile..Gerçi bir de hindi olayı var ama ona sözüm yok, en azından onları yiyorlar da ziyan olmuyor.


Şimdilik bana müsade..Noel adamlar(!) sizin oralara uğrarsa onları Afrika/Orta doğuya gönderin de torunlarının dünyayı ne hale getirdiklerini görsünler!

Sayfalar