Ye Dua Et Sev - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

2 Mayıs 2011 Pazartesi

Ye Dua Et Sev

Elizabeth Gilbert'in birçok ülkede çok satanlar listesine giren kitabını yaklaşık bir haftada geceleri annem beni ders çalışıyor zannederken gözlerim pörtleyene dek okudum ve bitirdim. Çünkü ben kitabın uzun süre elde gezdirilmesi, nerde kaldığının unutulması, ara verilmesi ve kitaba eziyet edilmesinden hoşlanan bir insan değilim. :r

Kitap hakkında birçok yorum var. Sırf çok satanlar listesinde diye alıp okuyanlar yada okumayanlar, yazarı eleştirenler, beklentilerini maksimum tutan ve hata kabul etmeyen okuyucular... Onlardan değilim, ismi özel gelmişti ilk duyduğumda, çok araştırmadan aldım kitabı, yenice de okuyabildim. Beğendim arkadaş, herkese de tavsiye ederim, kimse mükemmel yazmaz yada ona göre mükemmel olan şey sana, bana mükemmel gelmeyebilir, görüş farkı :) Güzel bir tat bıraktı bende.

Kalp ağrısı çeken gezgin bir kadının hikayesini okuyacaksınız, zaman zaman güldürecek, düşündürecek, hüzünlendirecek ve onun kendine sorduğu soruları sizde kendinize sorup cevaplar arayacaksınız. Hikaye o kadar gerçek ki bir anda içinde buluyorsunuz kendinizi :) Kitabın birkaç cümlesinde argo kelimeler var, ama görmezden gelinebilir diye düşünüyorum. :) Filmi de var kitabın, ben okumadan önce fragmanını bile izlemedim, sevmem okumadan önce çok bilgi almayı. En yakın zamanda filmini de izleyeceğim, fragmanını izledim güzel :)

"Ne olmuş? Birine aşık olmuşsan ne olmuş? Ne olduğunu görmüyor musun? O adam senin kalbine, ulaşabileceğini sandığından da derin bir yere dokunmuş. Demek istediğim, Sen yanmışsın, çocuk. Ama hissetmiş olduğun bu sevgi yalnızca bir başlangıç. O sadece sınırlı, değersiz, ölümlü sevgi. Bundan ne kadar daha derin sevebildiğini görene kadar bekle..."

"Attraversiamo" (Hadi karşıya geçelim)

Sayfalar