GİT/ME! - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

26 Mayıs 2011 Perşembe

GİT/ME!Biliyorum. Ne o kapıların ardında bir yaşam var artık bize ne de gelecekte. Biliyor olmak insanı özgürleştirmez mi biraz da? O yüzden eğer gerçekten istiyorsan, gitmekte özgürsün sen de...

Haklısın. Zorda günler. Sessiz. Sözsüz. Gidenler. Kalanlar sonra. Darda. Kimi zaman da bir kapı eşiğinde. Hep arada duranlar. Duraklatanlar. Hep aralıkta. Bir bulut gibi acı. Ağır. Koyu. Göz önünde. Gözden düşenler. İçine ve içinden yağanlar.

Farkındayım. Eksiltiyor seni artık her bir kelime. Ucu açık kalıyor. Cümlelerinin. Aklının. Yüreğinin. Yarım yarım. Her şey. En çok da sen. Ve hiç durmayan bir yağmurun altında. Bir türlü düşmeyen cemre. Dönmeyen mevsim. Geçip gidiyor/sun. İçine. İçinden. Bir çamura bulanmış gibi. Ağır aksak işliyor önünde zaman.

Ama geçecek. Mutlaka. Öncekiler gibi. Dinecek elbet yağmur. Mevsim yine dönecek. Yeter ki eğme yüreğini kanıp da kışa. Yüzünü dökme. İnadına kaldır. Bak, az ötede mavi. Gök gök. Güneş güneş. Hemen yanıbaşın toprak. Yeşil yanıbaşın. Yanıbaşında çiçekler. Bahar yanıbaşında. Bahar içinde. Tek bir hayat var aslında yaşayacağın en iyi sen biliyorsun. O da sadece kendi yüreğinde!

Adı adıma, aklı aklıma, yüreği yüreğime eş kadın! O yüzden sakın ola gitme içine, kapatıp da tüm kapıları/nı. İçinden sakın gitme!


UNUTMA MEKTUPLARI-V
NİSAN 11’


Görsel: Deviantart

Sayfalar