[1mk] 12/24/2010 03:35:00 PM - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

24 Aralık 2010 Cuma

[1mk] 12/24/2010 03:35:00 PMNe zamandır yazamıyorum. Yazacak çok şey var ancak hevesim yok. İlham perileri kaç zaman oldu şereflendirmiyor gecelerimi. Ee onlar olmazsa burası da olmaz. Sıkıcı bir hayat yaşıyor olmam, ya da hayatımın sıkıcı olup olmadığına kafa yormam çoğu şeyden daha fazla zamanımı alıyor. İnsan hayatının günde beş vakite ayrılmış olması, hedeflerin belli olması yine de beni hayatın anlamsızlığından ve hedeflerimin olmaması düşüncesinden uzak tutamıyor. Demek oluyor ki ben gerçek yaşamdan kaçarak hayal dünyama yöneliyorum. Çünkü hayal dünyamda hayat serüveni sıkıcı, anlamsız, insanoğlu hedefsiz gibime geliyor. Oysa ki dediğim gibi bunlar gerçekte anlamsız. Hayatın gerçekleri var.

Futbolla ilgilenenlerin aşina olduğu bir söz vardır; '' Futbol basit bir oyundur.'' Aslında basittir ama yeteneksizler için zordur. Bende bu hayatın kolay olduğunu ancak yaşama yeteneğimizin yetersiz olmasından dolayı zorlandığımızı ve buna binaen yapamadığın şeye bok at presibine sarıldığımızı düşünüyorum.

Geçenlerde maaş aldığım bankaya interaktif şube bankacılığı hesabı açtırmak için başvurdum. Maaş bordromun gerekliliği tarafıma bildirildi. Yanımda olmadığı için ve işlerin uzamaması için bankacı abla daha sonra getirirseniz sorun olmaz diyerek insiyatif aldı. Kaç gün oldu ben hala bordromu götüreceğim. Bu örneği unutkanlıkla bağdaştırabiliriz ancak genel anlamda hayatın yüklediği sorumluluğu yerine getirememe daha uygun bir ifade olur. Demek istediğim hayatın gereksinimlerini yerine getirmekten aciz bir adam olarak hayatı sorgulamam biraz ayıp kaçıyor sanki.

Yaşama tarzlarımız her nekadar birbirimize benzemese de genelde aynı hataları yapıyoruz. Şuna inanın ki hayatın bize yüklediği ödev ve sorumlulukları yerine getirdiğimizde insanları , hayatı, olayları sorgulamaya vakit bile kalmayacaktır. Hedefsiz bir şekilde klavye denizinde yol aldığım bu yazıda okunası bir şeyler sunabildiysem ne mutlu bana.

--
12/24/2010 03:35:00 PM tarihinde FASLI tarafından 1mk adresine gönderildi

Sayfalar