EVLİLİK OYUNA MI GETİRİLİYOR ? - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

17 Temmuz 2010 Cumartesi

EVLİLİK OYUNA MI GETİRİLİYOR ?


Evlisiniz
Siz sahiden evlenmişsiniz. Hayatınıza yeni bir düzen vermişsiniz. Sorumluluklarınızın olduğu kadar haklarınızın da farkındasınız. Eşinizi adeta bedeninizin bir parçası haline getirmişsiniz. Ayrılmaz bir ikili olduğunuz söylenemez, ama birbirinizi düşünmeden tek bir adım bile atmıyorsunuz. Tabii ki arada tuz biber kabilinden tartışmalar olacak. Bu yüksek sesli düşünmeler sayesinde evli olduğunuzu daha da derinden anlıyorsunuz.
*************************************************************************
Yukarıda okuduğunuz parağraf yaptığım bir test sonucu ortaya çıktı. Tamamiyle de doğru.
Evlilik, hayata yeniden yön vermek, yeni bir düzen kurmaktır bana göre. Sorumlulukların fazlalaştığı, dayanışmanın, güvenin, paylaşımın en üst düzeye çıktığı ortak bir paydada buluşmanın meydanıdır evlilik.
Evlilik oyun değildir. İki kişinin oynadığı bir tenis maçı değildir. Evlilik, Eğlence mekanın da dans edilen bir müzik değildir.
Ama evlilik oyuna getiriliyor. Evlilik gibi önemli bir kurumla oyunlar oynanmaya başlandı.


Evlilik artık Tv lerde, evcilik oyunu adı altında eglence olarak nitelendiriliyor. Evlilik artık Seda Sayan'ın maymun iştahına peşkeş çekiliyor. Evilik artık saygı duyulan bir kurum değil de, dalga geçilen bir kurum haline geldi.
Evlenen insanlara ''Allah Kurtarsın'' deniliyor. Ve nikahsız yaşayanlara saygı duyuluyor.


Artık buna birilerinin el atması gerekiyor. Evlilik ile yaşanan çirkin oyunlara artık bir son verilmesi gerekiyor. Evlilik küçükken oynanan evcilik oyunu değil ki.


Tv lerde yayınlanan evlilik proğramları benim canımı çok sıkıyor. Ora da yaşanan saçmalıklar, 2 günlük oyunlar, saçma sapan şeyler yüzünden yaşanan tartışma ve ayrılıklar gerçekten çok kötü örnek oluyor. Neden bunlara el atılmıyor?

Yeni bir kanun gelmeli bence. 1 den fazla evlilk yapan insanlara bir sınırlama getirilmeli diye düşünüyorum. Sürekli evlenip boşanan insanlara bence evlilik yasağı konulmalı artık. Tv lerde daha bıyıkları terlememiş evlilik nedir bilmeyen insanların evlilikle ilgili kötü örnek davranışlarına artık bir el konulmalı. Özellikle halka Mâl olmuş şarkıcı, oyuncu,kimlikli kişilerin, evlilik hayatları ile ilgili yayınları ve proğramları kaldırılmalı. Yeni evlenecek kişilerin bu kişileri örnek alabilmesi açısından tehlike arz ediyor bana göre.
Evlilik kurumunun artık ne kadar önemli olduğunu öğretecek kurslar, eğitici proğramlar yayınlanmalı yapılmalı.


Bilmiyorum arkadaşlar. Sizce yanlış mı düşünüyorum. Sizin konuyla ilgili görüş ve fikirleriniz nelerdir.?


Sizce Evliilik bir oyun mu?
Yoksa evlilik oyuna mı getiriliyor?

Sayfalar