[1mk] TÜM ARKADAŞLARIMA YENİDEN MERHABA VE LYS SINAVLARI HAKKINDA - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

30 Nisan 2011 Cumartesi

[1mk] TÜM ARKADAŞLARIMA YENİDEN MERHABA VE LYS SINAVLARI HAKKINDA


Yeniden Herkese, Tüm Arkadaşlarıma  Merhaba..
Blogger açılmış. Dün farkettim. Çok güzel olmuş açılması.Kapalı diye sadece kendi kumanda panelimi gördüğümden, biri iki tasarım yapıp çıkıyordum.  Ama birçok arkadaşımızı yazmaktan nefret ettirdiler..Çoğunun eli varmıyor yazmak için.. Ama ben  çok sevindim açılmasına..Blogculuk bir bağımlılık bence. Amannnn!! bırakıyorum artık deyip birkaç gün açmasamda hep kafamın bir köşesinde beni rahatsız eden, ilgilenilmesi gereken bir çocuk gibi , bebek gibi açıkçası..
Emekli olduktan sonra ne olursa olsun iş hayatının verdiği doluluğu hiç bir zaman bulamıyor insan. Sosyal hayat  ne yapsanda iş hayatındaki gibi olmuyor.. Öyle.. günler, pastalar, börekler, kurslar falan ... Yok bana göre değil..
Yaş 48..bu yaştan sonra ani bir kararla YGS sınavlarına girdim..30 yıllık aradan sonra bana göre iyi bir puan aldım.. Hedefimi belirledim..İstediğim bölümü belirledim. Önümüzde LYS sınavları var. Ancak burda anlamadığım bir konu var ve halen cevap alamadım.. Aranızda bu konuyla ilgili bilgisi olan varsa lütfen bana küçücük bir not yazsın..İnternette girmediğim sayfa kalmadı, sormadığım forum kalmadı. Kimseden tam bir cevap alamadım.
Tercih etmek istediğim yerler Doğu ve Batı Dilleri Edebiyatları. Yani Dil puanıyla alıyor. Ben lisede Almanca gördüm ama Almancanın A sını bilmiyorum.. Yani dil sınavına girmek istemiyorum. Alan dışı tercih edeceğim.. ki bu var.. LYS de Sosyal Bilimler ve Türkçe sınav puanlarıyla alan dışı olarak dil bölümlü yerleri tercih edebilirmiyim. Lütfen bu konularla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa bana yazsın..
Biri evet desin ne olur:))))
Eğer kazanırsam ve istediğim bölüme yerleşirsem dünyaya ikinci kez gelmiş olacağım..Tavsiye ederim. İçinizdeki kalan uhteleri neden bir kez daha denemiyorsunuz. Denemeye değer. Heleki sonuç olumlu olursa...

--
4/30/2011 04:41:00 PM tarihinde Blogger tarafından 1mk adresine gönderildi

Sayfalar