[1mk] Yalın Hali.. - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

30 Kasım 2010 Salı

[1mk] Yalın Hali..Yalnızlığım ve ben her gece kalabalıkların arasından kaçar bulurduk birbirimiz. Herkes huzur arardı. Ben bulurdum bazen deniz kıyısın da bazen bir kahve de –çok güzeldir sabah ezanından sonra elinizde iki simitle hiç tanımadığınız kahveciyle göz göze gelerek kendinizle konuşmak. Eve girdiğinizde –içerde beni bekleyen bir ölü var mı diye sormazsınız. Yoktur kaybedecek kimseniz canınızı yakacak hiç kimse .. sevgili mi lazım boş versene bir ben mi yalnız öleceğim hayır çünkü herkes yalnız ölür. Doğdukları gibi istemeden doğar istemeden ölür. Çelişkimi hayır Çınar dı adı.
Kapısını kimsenin çalmadığı iş arkadaşları ondan hep- susuyor ama olsun işini yapıyor ya -
Fazlası yoktu herkese susuyordu. Gerçi onlar öyle sanıyordu o hep konuşur ama kimse duymazdı. Bundan şikayet etmezdi. Kendine yeterdi. Bu yaşına kadar birçok şeyle uğraşmış artık kendine kalmıştı. Bir kendi kalmıştı geceleri uykusunu bölen. Ve her gece başka yıldızın koynunda uyur gökyüzünde uyanırdı. Yalnızlığı seçendi Çınar herkesin korktuğu yalnızlığı o başkalarını görmezden gelerek kazanmıştı. Hayatına giren herkesi kaybetmişti. Terk edenler, gidenler...Kalmak yakmazdı canını. Çoğu zaman kendi seçmişti kalmayı.
İşte her şey hazırdı yine. Çınar elindeki sigarayı bırakmadan yazmaya başladı. Küçük notlar. Cevabını almadığı sorular soruları evin duvarına yapıştırdı. Çekinmezdi o ev onun yalnızlığının mekanıydı. Yalnızlığın getirdiği güzellikleri yada kötü taraflarını soru cevap şeklinde yazmış. Hep ağır basıyordu yalnızlık. Aslında yalnız değildi dinlediği her şarkı başka yalnızları anlatıyordu. Başka hikayeler. Yalnızlığın çelme takmadığı hayatları düşündü. Hep birileri için üzülenleri –ne vardı herkes aynı anda ölseydi o zaman kimse üzülmezdi başkasına…
Sahi hiç olmayacaktı üzülen birisi onun için. Annesi mi babası , Aslı yada onu çok sevdiğini söyleyen Tuğba mı ?
Eğer şuanda kimse olmaya cesaret edemiyorsa yanında ne gerek vardı başkalarının sevgisine…
Tüm korkularını yalnızlıkla köreltmişti Çınar.
Çıkar mı şimdi bu hikayeden duvarda ki notlar?

(resim alıntıdır)

--
11/30/2010 12:27:00 AM tarihinde Ruhumun Cesareti tarafından 1mk adresine gönderildi

Sayfalar