Senin Her Şeye Gücün Yeter ! - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

1 Ekim 2010 Cuma

Senin Her Şeye Gücün Yeter !


Sürekli şikayet ettiğimiz hayatımızın bizim için armağan olduğunu ve sevildiğimiz için bu hayatta olduğumuzu hiç hatırlamıyoruz..

Öyle alışmışız ki şikayetlerimize bir kere olsun bizden daha kötü durumda olanları görmez olmuşuz...Bir an görünce ya da duyunca ''Ya Rabbim sana çok şükür ''diyoruz ve bir süre (ki kısa bir süre sonra) yine şikayete devam ediyoruz..

 Gün için de bunu öyle çok yapıyoruz ki alışkanlık olmuş artık şikayet/memnuniyetsizlik, sürekli en iyiyi bekleme mükemmeli umma hali...

 Bize aslımızı unutturma Rabbim, bizi affet şikayetlerimizden dolayı..Nankörlüğümüzden dolayı affet...Düşünmememizden dolayı affet...Bilerek veya bilmeyerek yaptığımız tüm hatalarımızdan dolayı affet..Senin rahmetine sığınıyoruz bizi senin sevginin mahrumiyetinden uzak et..

  Bizi sana layık kul ,Efendimize(s.a.v.) layık ümmet olmak için kuvvetli bir iman nasip et..Ayağımızı yolundan kaydırma ,yolundan kaydıracak şeylerden bizleri koru Rabbim..

Senin her şeye gücün yeter..!

''Ya Rabbi! Beni, annemi, babamı ve bütün mü;minleri affeyle.'' (Nuh Süresi, 28. ayet)
''Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırım. Eğer beni affetmez, bana merhamet etmezsen her şeyi kaybedenlerden olurum.'' (Hud Suresi, 47. ayet) 
 
Hayırlı Cumalar yüreği güzeller..

Sayfalar