[1mk] BİR ŞEHİR - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

29 Ekim 2010 Cuma

[1mk] BİR ŞEHİR
İnsan evladı olmayan bir şehir İstanbul...
İnsan evladı olan bir şehir bilen var mı aranızda ?Yağmuru rüzgarı ,  yıkmak için esiyor , yağıyor...İnsandan acısını çıkarmaya saldırıyor sanki.


İnsan evladı olmayan bir şehir burası...Hacı Hüsrev'in dibi , Up Hill gökdelenleri ...Dolapdere'nin , dolabı Hacı Hüsrev ; deresi Recidence...Sokakları taksi dolu geceyarısından sonra...Kafaların dumanlandığı ruhların örselendiği bir yer...İnsan evladı değil buralar...Feriköy'ün arka sokakları , kurum ve yağmura batık ; iki karış mesafede komşunun penceresi ve sen de karışıyorsun tüm kavgalara , kahkahalara...İki sokak ötesi , Bomonti'nin seçkin(!) duvarları olan korunaklı lüks siteleri. Yan dairenin varlığı sadece dışarıdan görünen bir pencere .İnsan evladı olmayan şehrin , sıradan görünen mahallesi burası...

İnsan evladı olan bir şehir bilen var mı?…

Taksici : Abi , geçen akşam geçiyordum buradan ; köşede indi yolcu parayı aldım , kafayı öylesine çevirdim sol tarafa , zemin katın penceresindeki manzara : Adam yarı çıplak ve zenci , kanepede almış kucağına bir sarışın….Perdeler açık…Adam zenci , kadın sarışın…Tersi olsa ne olur = Adam sarışın kadın zenci…Erkek- kadın olması yetmez mi?.Peki , erkek-erkek olsa;kadın-kadın…?
İnsan evladı olmaz mı o zaman da ? Bir şehir bulun bana…İnsan evladı olsun…

--
10/29/2010 11:36:00 AM tarihinde AVRAM USTA tarafından 1mk adresine gönderildi

Sayfalar