[.] GÜLÜMSE - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

6 Temmuz 2010 Salı

[.] GÜLÜMSE
Uyuştu eller, dokunduğunu hissedemiyor. Uyuştu artık hissetmiyor. Havalara uçması lazım, ayaklarının yerden kesilmesi lazım ama olmuyor, yapamıyor. Çakılıp kalıyor hayatının ortasına.
Konuşmak lazım konuşmak. Oturup uzun uzun konuşmak.
Gözlerin ondan başkasını görmemeli. Onda takılıp kalmalı. Gözlerin dolmamalı. Nedensiz yere dalıp gitmemeli.
Kırılma, sıkılma, unutma... Kalbin kaybettiğin bir oyuncağa sızlar gibi yansa da, içinde tuttukların küçükken fuarın girişinde aldığın mavi balon gibi iki adım sonra patlamış olsa bile kırılma, yılma, utanma....
Çakıl taşları gibi savrulma sen. İçindeki şehirlerde varsın ışılar sönsün, herkes uykuya yatsın. Sen küsme kimselere. İyi olmanın bu dünyada karşılığı olmasın varsın. Kötüler baş tacı edilsin, aldırma.
Yıldızların kaysın, boşver , sen yanlış seçimler yapmış ol... Seçebildiğin için şanslısın. Karanlıkları yoldaş alma kendine. Nereye gidersen git, kime anlatırsan anlat; senden başkası anlamaz seni senin kadar.
Kelimeler yeterli gelir mi yaşadıklarını anlatmaya? Tarif edebilir misin hissettiklerini?
Büyüdün mü? Aklın nerede? Gücün? Direncin? İnadın?
Tüm kalelerin işgal edilmiş olsa da. Teslim bayrağını çekmiş bile olsan ve bunu senden başka hiç kimse farketmemiş olsa da  görmeye devam et. Uyandır içindeki kız çocuğunu. Avucuna bırakılan bayram şekerlerinin seni ne kadar mutlu ettiğini unutma.... Gülümse..


--
7/06/2010 11:04:00 AM tarihinde HARE tarafından . adresine gönderildi

Sayfalar