....! - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

27 Temmuz 2010 Salı

....!

  -Dikkat ettim de insanlar en çok kimi ezebiliyorlarsa(maddi manevi)  onun üstüne daha çok varıyorlar..Nasılsa onun sesi çıkmıyor ,nasılsa o sabretmeye alışık diye aynı şeyleri yapmaya devam ediyorlar..Ve karşıdaki insanda eğer sabrı erdem biliyorsa sabrında sabit kalıp kimsenin seviyesine inmiyor..
 Peki ezmeye alışık zihniyet siz ne amaçla yapıyorsunuz bu hareketleri..Yaptıklarınızla kalplerde uzaklaşıyorsunuz ve bu da dünyadaki en korkunç cezalardan biri. Ki farkedebilseniz tabi!! Neyse ki yaptıklrınızın karşılığını muhakkak göreceksiniz...


-Başkaları için bir şeyler yapmak çok güzel.İnsana huzur veriyor bazen tüm sıkıntılarından bile kurtarabiliyor..Ama başkalarının istediği kişi olarak yaşamak berbat bir şey..Kim ne derse desin berbat bir şey.İnsanı çok fazla yoruyor istenilen kişi olmak..!!


-Bir de , sizi seven birinin( arkadaş/dost/yaren her kimse işte sonuçta sizi seven biri) gözlerinize bakıp gülümsemesi ve onun bakışından ne demek istediğini/ne hissettiğini anlamanız çok ilginçtir ve güzeldir.Sevgi denen şey hiç konuşmasan da akan bir şey sanırım..Hissediş..Anlamak/anlaşılmak.Huzur bulup huzurlu olmak.SEvgi olan her yerde mümkün.En bunaldığınız anda bir sevgi pırıltısı gönderip Allah sizi kendinize getiriyor bir şekilde ..şükür..


-Kuş seslerindeki ahengi ,gece yıldızları izlerken duyulan heyecanı,bir çocuğu sevindirmenin verdiği mutluluğu,yağmur sonrası toprak kokusunu içine çekmenin hazzını,kitap okumanın güzelliğini,vefanın  anlamanı bilmeyen;sevmeyi ve iyiliği bile karşılıksız yapamayan insanlar var..Ne yazık!Sayfalar