[1mk] YAŞAM ENERJİMİZ - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

28 Temmuz 2010 Çarşamba

[1mk] YAŞAM ENERJİMİZ

YAŞAM ENERJİMİZ


Yaşamak dediğin bize sunulmuş bir armağandı hani? Çoşkularımız, heyecanlarımız, tutkularımız hiç bitmeyecek gibiydi. Büyüdük, değiştik ve gördük. Bize vaadedilenler değilmiş hayat. Uyumadan önce düşlediklerimiz değilmiş.
Önce, tüm sınavlarda başarılı olmak için verdiğimiz mücadeleler, ardından maddi kazançlar için verilen amansız çırpınmalar. Aşksız ve yalnız kalmamak için verdiğimiz çabalar...
Sonra kavuştukça, vazgeçişlerimiz başladı. Bir yere ve birine ait olmak için nasıl büyük bir istek duyduysak, bir süre sonra ait olduklarımız  yük olmaya başladı bize? Bir yorgunluk musallat oldu önce, bir isteksizlik... Hareketsizlik hükmetmeye başladı bedene. Yaşam enerjimiz düştükçe düştü.Sessizlik girdi hayatla aramıza? Durumun farkına varanlar arsında önce sessiz, ardından telaşlı bir mücadele başladı.
Nafile bir çabaya aldı yerini, eskisi gibi olmak için. Artık ne olduysa eskisi gibi değildir. Koşsanız da, çığlık atsanız da, bir şeyler gitmiştir ve nasıl geri getireceğinizi bilemezsiniz. Ayrılamadığınız eviniz, kalkamadığınız koltuğunuz, üşendiğiniz hayatınız ve hükmedemediğiniz düşünceleriniz vardır artık. Üstesinden gelemediğiniz bir miskinlik, bir tembellik. Kendinizden yorgun düşer, kurtulmak istersiniz. "Hareket kişiliktir" oysa. Hareketlerimizi kaybettik, hareketlerimiz silindi. Hep bir yorgun, hep bir düşünceli bakışlar yerleşti yüzümüze. Dertten konuşmayan hayatı ciddiye almaz oldu.
Oysa yaşamayı tüm yönleri ile kabul edebilsek ve başara bilsek hep hareketli olmayı, yaşam enerjimiz bize biraz sahip çıksa, her şey harika olmaz mıydı? Kaygılarımızdan kurtulmaz mıydık? Oturmaktan yorgun, bir yerlere hep geç kalmışlık hissiyle koşturan bizler, tüm koşuşturma içinde asıl hizmet etmemiz gerekenin kendi hayat enerjimiz olduğunu bir fark edebilsek, hep birlikte harekete geçebilsek, sadece kendimize değil sevdiklerimize ve çevremize de bir yararımız, bir katkımız olur diye düşünüyorum?

28.TEMMUZ.2010

yazan: rozinante ; http://haleninharesi.blogspot.com/


--
7/28/2010 03:18:00 PM tarihinde HARE tarafından 1mk adresine gönderildi

Sayfalar