Gözünüz aydın(!) "Çanakkale Şehitliği" paralı oldu... - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

15 Haziran 2010 Salı

Gözünüz aydın(!) "Çanakkale Şehitliği" paralı oldu...

Sizler susmaya, izlemeye, düşmanı dışarıda aramaya devam edin...

Çok doğru yoldasınız...

Ekonomi kötü gitsin ama sen sadece kendi paranı kazanmana bak. "Sana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın."

"Ama unutma o yılan bir gün senide sokar." diyenlere: "O gün gelsin bakarız" de...

Kimse "Benekli öküzü" dinlemesin...

O mu nereden çıkardım?

Anlatayım...

Hikaye ne kadar tanıdık gelecek görürsünüz...

Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.
Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.
Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış. Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."
Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahaleye ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.
Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."

Dediğim gibi bu hikaye ne kadar tanıdık geldi değil mi?

Aman yanlış anlamayın size "Öküz" demiyorum...

Zaten sizler sadece övgüden anlarsınız. "Türk milleti zekidir" değil mi?

Hı hı tabi canım sende haklısın...

Kusura bakmayın ama siz zeki filan değilsiniz!

Bakın açık ve net söylüyorum sizler zeki filan değilsiniz!

Neden mi?

Çünkü, zeki insanlar bir şeyler yapmak için uğraşırlar. Sizler şu zamana kadar vatanınızda kendi kendinizi yemekten, düşmanı içeride aramak yerine sadece dışarıda aramaktan başka ne yapıyorsunuz!

Sizler eğitimin önemini bilmiyorsunuz!

Sizler sağlığın önemini başınıza gelmeden bilmiyorsunuz!

Sizler devrimcilere hayran hayran bakıyor. Belkide: "helal olsun vallahi" diyor ama bırakın siz aynısını yapmayı onun yaptığını şu anda başka birisi yapsa onu salaklıkla itham ediyorsunuz!

Sizler çevreyi kirletiyor sonra çevre kirli diye söyleniyorsunuz!

Sizler tembel tembel oturuyor sonra ülkeyi tembellikle suçluyorsunuz!

Bizim bir hocamız vardı onun bir sözü vardı: "Bir şeylere söyleniyor sanız eğer ben sizlerin birer birey olarak bir şeyleri değiştirmek için harekete geçtiğinizi ama karşılığını alamadığınız için söylediğinizi anlarım...

İşte siz bu yüzden birey bile değilsiniz!

Yazının başından beri sürekli sizi aşağılıyorum zannedebilirsiniz ama kusura bakmayın sizler aynen böylesiniz! Dost acı söylermiş...

Her neyse benim şimdi neden bu kadar kızdığımı merak ediyorsunuzdur...

Çünkü iktidar yine bir karar aldı...

Karara göre o yaptıklarıyla sürekli övündüğümüz atalarımızın yattığı yer olan Çanakkale Milli parkı yani şehitliğine giriş artık paralı...

Grup giderseniz eğer grup başı 140 lira...

Amaç vergi toplamakmış...

İşin ekonomik boyutu bir yana merak ediyorum: "Bu ülkeyi kazanmak için dökülen kanlar, devlete vergi olsun diye mi verilmiş?!"

Yok ama siz susmaya ve atalarımızın yaptıklarıyla onların yapmış olduğu şeylerin çeyreğini bile yapmadan yani hiç bir şey yapmadan övünmeye devam edin(!) Nasıl olsa sana dokunmayan yılan...

VOLKAN KAHYALAR

Sayfalar