ÇILGIN TÜRK CESARETİ'NİN GÖLGESİ BİLE YETTİ. - Bir milyon kalem

Bir milyon kalem

Blog yazarları topluluğu

1 Haziran 2010 Salı

ÇILGIN TÜRK CESARETİ'NİN GÖLGESİ BİLE YETTİ.


Susamıyorum. Susmak ne kadar iyi ne kadar kötü şuan bunu idrak edemiyorum. Makale okumaktan ve Tv'deki haberleri takip etmekten helak olmuş durumdayım. Bir Türk vatandaşı olarak ve İslam Dini'ne mensup bir müslüman olarak yaşananlar miğdemi bulnadırıyor.
Bir taraftan Yüzyıllardır kanla canla kazandığımız topraklarımızı bölmek isteyen ve evlatlarımızı şehit eden adii terör, bir yandan Müslüman bir Türk ülkesi olduğumuz için insani vicdanımıza saldıran israil. Akıl almaz vicdana sığmaz vahşice, saldırganca ve haydutça yapılan bu tecavüz cinayetle sonuçlandı.

Birlik olma zamanı dedikçe bizde kendi içimizde ayrıma düşmeye başladık. Bu hain saldırıyı sinsice onaylayanların olduğunu bilmek,görmek hissetmek daha çok canımı yakıyor.
Dağda şehit olan askerlerimizle, gemide bir amaca hizmet eden masum insanlara yapılan bu saldırının mukayase edilmesi çok ama çok canımı sıkıyor. Dağda vatanı koruyan da, o gemideki saldırıya uğrayan insanlarda Türk ve Müslüman. Biri vatandaşlık görevini yapıp vatanı, bayragı korumak için canını feda ederken, diğeride adii bir ülkenin esir aldığı öldürdüğü, aç bıraktığı insanlara yardım götürmeye çalışırken öldürülüyor.

Dağda ki askerimiz silahlı ve mühümatlı olarak görev yaparken, gemide ki yardım etmek için yola çıkmış silahsız sivillere ateş açılıyor. İkisi de terör.. iki taraftan da bakıldığından Millet olarak, Devlet olarak, İnsan olarak içimiz yanmakta. Ama bunun yanında, sinsice için için gülen, müslüman vatandaşlarımızın durumunu aptallık ve tedbirsizlik olarak görenlerin olması çok çirkin ve insanlık dışıdır.

Bir ülkeye yardım götürmek, aç ve muhtaç insanlara yardımda bulunmanın neresi aptallık. O gemide olan tüm gönüllüler tedbirsiz davranmadı. tamamen büyük bir cesaret örneği gösterdi ve bütün risklere rağmen hemde silahsız olarak iç hesap yapmadan, vicdani görevlerini yapmaya çalıştılar. Ve bu olayla artık anlaşılmıştır ki, Türkiye'nin gücü, korkusuzluğu ve cesareti artık ıspatlanmıştır. Amerika'nın köpeği israil bir avuç Türk'ten korkmuştur. Gemide bulunan 600 silahsız insanın gölgesi bile israil'i korkutmaya yetmiştir. Daha uluslararası sulardayken ilerleyen Türk bayraklı gemimizin asaleti İsrai'i endişelendirmiş ve dereyi görmeden paçaları sıvatmıştır.
Bu olayla Türkiye'nin çılgınca cesareti tüm dünya tarafından ibretle izlenmiştir. Sonuç bizim için kötü olmuş gibi görünsede, İsrail'in ve israil yandaşlarının aleyhine olmuştur.
Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Ülkemiz ciddi bir süreçten geçiyor. Ne olursa olsun sakin ve metanetli olmalıyız. Ama savaş ise de savaş. Bu ülke hiç bir zaman Savaştan korkmamıştır. gereken ne ise yapılması gerekiyor bana kalırsa.
Biz büyük bir ülkeyiz ve tüm dünya bunun farkında.
Suçlu en ağır şekilde cesasını görecek ben buna inanıyorum.
Ülkemizde yaşayan,bu hain olaya içinden sinsice gülenler bizden değildir. Onları şiddetle kınıyorum.
Öncelikle, İskenderun'da şehit olan Şehit Askerlerimize Allah'tan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum.
Mavi marmara gemisinde hayatı kaybeden kardeşlerimize de Allahtan rahmet ve yine ailelerine sabır diliyorum.
Yüce Türk Milleti evlatları olarak ve Peygamber torunları olarak bu menfi olayların üstesinden geleceğimize inanıyorum.

BU ÜLKE BAYRAĞIYLA, TOPRAĞIYLA, CUMHURİYETİYLE, TÜRKLÜĞÜYLE, EZANI VE KURAN-I KERİM'İ İLE HER ZAMAN VAR OLMUŞTUR VAR OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

Sayfalar